czwartek, 28 czerwca 2012

ZAWIERCIE MIODOWE

ALK.5,6%. Dzisiaj prezentuję kolejne piwo z Zawierciańskiego browaru. Miodowych trunków piłem już dosyć dużo, więc myślę, że będę miał niezły punkt odniesienia i bez skrupułów wskaże wszystkie wady i zalety tego piwa. 

Zawiercie Miodowe tworzy dość wysoką i gęstą, białą pianę. Tempo jej opadania określiłbym jako średnie. Specjał ten posiada lekko opalizujący, ciemnozłoty odcień i optymalne wysycenie.
W zapachu wyraźna i mocna słodowość, lekki karmel, niewielkie nutki miodowe oraz kwiatowość. Wszystko to okraszone jest trawiastą chmielowością. Całkiem przyjemny ten zapaszek.

Smak nie jest wcale słodki jak można by się spodziewać, raczej dominują tu gorzkie, chmielowe akcenty i ziołowość, podczas gdy miód jest tutaj tylko przyprawą. Oprócz tego czuć sporo słodu oraz szczyptę biszkoptów.
Jest to prawdziwe piwo miodowe, a nie napój miodowy z dodatkiem piwa, jak większość tego typu trunków. Nie skąpiono tutaj chmielu i nie przesadzono z miodem. Mam wrażenie, że jest to po prostu Zawiercie Bursztynowe z niewielkim dodatkiem miodu.
OCENA: 8/10
CENA: 3.89ZŁ (Inter Marche)
BROWAR NA JURZE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz