czwartek, 28 czerwca 2012

CORNELIUS PORTER

ALK.8%. Dziwnym jest, że jeszcze 3 lata temu nie lubiłem piw ciemnych, a teraz coraz bardziej mi one smakują. Dzisiaj te wszystkie stouty, portery, dunkel weizeny, koźlaki, czy dark lagery pijam ze smakiem. 

Porter z Piotrkowa Trybunalskiego prezentuje dość niską, beżową pianę. Niestety po kilku minutach niewiele z niej zostaje. Wysycenie też raczej niskie, ale to normalne przy tym stylu.
Zapach to dopiero poezja dla mojego nosa! Dominuje słodka owocowość, głównie suszone śliwki, wiśnie i czarna porzeczka. Do tego dochodzą szlachetne palone słody, elementy gorzkiej czekolady i ślady parzonej kawy.


Smak jest treściwy, słodko-gorzki z przewagą słodkiego. Owocowość równie mocno wyczuwalna co w zapachu, występują tu także nuty orzechowe, kawowe i czekoladowe, a na finiszu czeka na nas lekki karmel, toffi oraz subtelna, gładka słodko-gorzka końcówka.
Jest to ekstremalnie dobre piwo, które zapamiętam na długo. Piękny intensywny aromat przyprawia mnie o dreszcze, a smak wcale nie pozostaje mu dłużny.
To piwo jest genialne i na pewno rzuca na kolana!!! Kto nie wierzy, niech zmierzy (spróbuje).
OCENA: 10/10
CENA: 4.29ZŁ (Inter Marche)
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

1 komentarz:

  1. właśnie degustuję pierwszy raz Porter z Corneliusa.
    całkowicie zgadzam się z powyższą opinią.oprócz kożlaka większość produktów z corneliusa traktowałem jak "damskie napitki",aż tu nagle takie cacko.
    bravo!!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń