czwartek, 28 czerwca 2012

GRAND IMPERIAL PORTER

ALK.8%. Dzisiaj na moim stole gości porter i to nie byle jaki porter. Wielu piwoszy uważa, że jest on nawet lepszy niż konkurent z Żywca. Nie bez powodu zajął on pierwsze miejsce w plebiscycie Browar.Bizu tuż przed żywieckim porterem. 

Piwo jest czarne jak węgiel, zdobi go niewielka piana koloru kawy z mlekiem, która jest średnio ziarnista i charakteryzuje ją średni czas opadania.
Czekoladowe, kawowe i karmelowe tony dominują w aromacie. Gdzieś w tle przewijają się natomiast palone słody oraz echa ciemnego razowego chleba. „Pyszny” jest ten zapach!

A smak jest jeszcze lepszy. Odnajdziemy tu delikatne i wysublimowane nuty kawowe, czekoladowe, a także elementy palonej zbożowości. W to wszystko sprytnie wkomponawany jest mocno przypalany słód, delikatny i przyjemny karmel oraz leciutka słodko-gorzka końcówka. Mniam, mniam...
Grand jest piwem wytrawnym, dość słodkim i zarazem gorzkim w posmaku, wchodzi jak złoto, nie męczy. Mimo dużego woltażu, alkoholu nie czuć w ogóle. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Po prostu klasa światowa!
Ja chcę jeszcze....
OCENA: 9/10
CENA: 4.39ZŁ (Inter Marche)
BROWAR AMBER

1 komentarz:

  1. Rzeczywiście dobre piwo ale czy lepsze od Żywiec porter, kwestia gustu. Jest lżejsze w smaku podobne trochę do Okocim porter.U mnie jednak żywiec porter jest na czele.

    OdpowiedzUsuń