środa, 27 czerwca 2012

ŻYWIEC BOCK (2011)

ALK.6,5%. Najnowszy wynalazek od wicelidera rynku piwnego w Polsce. Piwo weszło na rynek i miało oficjalną premierę 14 grudnia 2011 roku. Żywiec już warzył takie piwo....ale było to w drugiej połowie XIX wieku. Podejrzewam, że ten obecny trunek ma niewiele wspólnego z tym sprzed 150 lat. 


W szklance pokazała się centymetrowa kremowa, biała piana, która zniknęła prawie do zera po kilku minutach. Koźlak z Żywca posiada brązowy, całkiem ładny, wpadający w rubin kolor.
Jeśli chodzi o nasz zmysł powonienia to występuje tu straszna ubogość - przeważa zdecydowana słodowość i lekkie tony alkoholu, nic specjalnego.

Sam smak raczej nie jest złożony, przypomina zwykły lager strong. Na pierwszy plan wychodzi słód, następnie potężna dawka mocnej chmielowej goryczki, a w tle posmak alkoholu (mimo, że woltaż taki sobie). Najgorzej przeszkadza mi ta goryczka, ona nie jest przyjemna.
Pomysł może i był dobry, wśród koncerniaków próżno szukać jakiegokolwiek bocka, niestety z wykonaniem dużo gorzej. Piwowarzy z Żywca powinni wiedzieć, że koźlak nie jest wcale takim łatwym gatunkiem w sztuce piwowarskiej i nie powinni się rzucać z motyką na księżyc.
OCENA: 4/10
CENA: 3.80ZŁ (monopolowy)
GRUPA ŻYWIEC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz