środa, 27 czerwca 2012

WARNIJSKIE

ALK.5,1%. Pierwsze w Polsce piwo wielozbożowe, przy jego produkcji używa się aż siedmiu rodzajów zbóż: jęczmień, orkisz, pszenica, owies, płaskurka, żyto, pszenżyto! Kurde, Play MIXtura przy tym to pikuś ;> 

Warnijskie produkuje genialną czapę białej piany, jest ona gęsta, bardzo zbita, trwała, cudnie oblepia ścianki i jej dwumilimetrowa warstewka zostaje ze mną już do końca. Wow!
Piwo porządnie nasycone CO2, posiada zamglony herbaciany kolor, co jest zapewne wynikiem braku filtracji.
Cudowny, ewidentnie zbożowy aromat idealnie łączy się ze słodkimi niuansami słodowymi, w oddali czuć także niewielkie drożdżowe i gruszkowe akcenty oraz lekką chlebowość. Przy czym całość nie jest zbytnio intensywna.

Smak tego piwa nie jest aż tak złożony, jakby to mogło wynikać z jego składu. Przeważa słodowość, głównie pszenica, poza tym da się wyczuć przyjemną biszkoptowość, owocowość i odrobinę goryczki, która bardzo szybko znika z podniebienia. Ogólnie nie jest ani słodkie, ani gorzkie.
Suma sumarum bardzo dobre piwko, piłem je już kiedyś i wtedy wydawało się być jeszcze lepsze. A ta etykieta to normalnie mistrzostwo świata!
OCENA: 8/10
CENA: 3.99ZŁ (Auchan)
BROWAR KORMORAN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz