środa, 27 czerwca 2012

JOHANNES

ALK.6,5%. Piwo na cześć astronoma i piwowara Johannesa Heveliusa, czyli tłumacząc na nasze Jana Heweliusza.

Jasno bursztynowy kolor i gęsta, drobno ziarnista biała czapa pięknie przyozdobiły moją szklankę. Piana, co jest raczej rzadkością długo cieszyła mój zmysł wzroku(do trzech czwartych zawartości).
Johannes nie powala swoim aromatem, wręcz przeciwnie - prawie w ogóle nie cieszy nas zapachem piwa, nie licząc słabych nut słodowych, chmielowych i karmelowych.

W sumie byłoby to całkiem niezłe piwko, gdyby nie natarczywy smak Cdwa Hpięć OH. Tak, tak...to dobrze wszystkim znany i lubiany(?) etanol.
Ogólnie piwo można uznać za dosyć słodkie i treściwe. Niestety porcja chmielowej goryczki zmieszanej z posmakiem alkoholu bezlitośnie drażniła moje podniebienie. Pijąc je ma się wrażenie, że jest tam większy woltaż, ale cóż...
A propos woltażu, na butelce pisze "piwo jasne pełne" co nie jest zgodne z prawdą, gdyż w Polsce piwa pełne mogą mieć do 6,2% obj.alkoholu.
OCENA: 6/10
CENA: 3.29ZŁ (Inter Marche)
BROWAR AMBER

1 komentarz:

  1. Dla mnie smacznego, mało gorzkie, lekko słodkawe. Pierwszych kilka łyków bardzo orzeźwiające. chętnie bym wypił kilka na jedno posiedzenie lecz cena lekko odstrasza. Z czystym sumieniem dałbym ósemeczke

    OdpowiedzUsuń