czwartek, 28 czerwca 2012

ODSIECZ WIEDEŃSKA

ALK.4,9%. Spośród 11 gatunków piw uwarzonych przez Pintę w ubiegłym roku, aktualnie warzone są tylko trzy. To będzie moje szóste piwo i prawdopodobnie ostatnie wśród tych 11. No, chyba że włodarze Pinty powrócą kiedyś do czegoś, co już jest historią. 

Stare, komiksowe, charakterystyczne etykiety też już odeszły do lamusa. Obrazek na nich zawsze nawiązywał bezpośrednio, bądź pośrednio do stylu piwa lub jego nazwy, która zazwyczaj jest pewnego rodzaju grą słów/kalamburem, związanym z gatunkiem danego piwa. Dzisiejszy egzemplarz to lager wiedeński.

Tworzy on dość bogatą, lekko kremową pianę, o szybkim tempie opadania. Piwo jest koloru bursztynowo-czerwonego, wpadającego w rdzawy.
Zapachem niepodzielnie rządzi słodowa słodycz oraz karmel, minimalnie wspomagane przez elementy chmielowe i zbożowe, a gdzieś głęboko w tle chowają się także owocowe niuanse.
W smaku początkowo uderza spora słodowość i owocowe echa, a po chwili dopada nas szlachetna chmielowa goryczka w dość sporym stężeniu. Słodowość po chwili przechodzi w miękką karmelową nutkę, a na finiszu znowu wyraźna goryczka daje o sobie znać.
Jest to dość solidne piwo, o głębokim, pełnym smaku i ułożonej goryczce na odpowiednim poziomie.
OCENA: 8/10
CENA: 5.50ZŁ (Skład Piwa)
BROWAR PINTA//BROWAR NA JURZE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz