czwartek, 28 czerwca 2012

TYSKIE KLASYCZNE

ALK.5%. Piwny gigant i lider rynku w Polsce wypuszcza nowe piwo. Ciekawe czy oprócz opakowania i wzornictwa będzie się jeszcze czymś wyróżniać? Chyba bardziej prawdopodobne jest zobaczyć papieża na huśtawce, niż żeby to piwo znacznie różniło się od innych żubrów, tyskich, żywców, etc.

Tyskie klasyczne posiada klasyczny jasnozłoty kolor, piana jest średnich rozmiarów, grubo pęcherzykowata, biała, o krótkim czasie opadania. Nasycenie w normie.
Zapach również na kolana nie rzuca, ogromna doza słodu i trochę chmielowego aromatu oraz niuanse cytrusowe składają się na bukiet tego piwa.

W smaku otrzymujemy potwierdzenie doznań zapachowych. Na pierwszym planie intensywny słód, za nim w ogóle nie gorzki chmiel, a w posmaku lekka kwaskowatość.
Piwo dosyć łagodne, sprawia wrażenie wodnistego, bez wyrazu, a smak jest płaski jak murawa na Stadionie Narodowym.
Nie mam pojęcia po co KP robi kolejne takie samo, bezpłciowe piwo. Dla mnie jest to rozwodniona i bardziej kwaśna wersja zwykłego Tyskiego. A ktoś, kto wymyślał teksty na etykiecie, albo nigdy nie pił tego piwa, albo ma większą wyobraźnie niż sam Juliusz Verne.
OCENA: 5/10
CENA: 2.75ZŁ (Lewiatan)
KOMPANIA PIWOWARSKA

4 komentarze:

  1. żeby większość sikaczy taka była to byłoby super :D

    OdpowiedzUsuń
  2. jak tyskie może zdobywać wyróżnienia i medale - to szczyny maryny, kwasibór i chemia

    OdpowiedzUsuń
  3. krajowy rynek jest we władaniu koncernów niemieckich tuczących trzodę chlewną popłuczynami, pisanie prawdy o tym że pije się płyn nie piwo jest po prostu kasowane, pijcie dalej na zdrowie

    OdpowiedzUsuń