wtorek, 26 czerwca 2012

TRYBUNAŁ TRÓJSŁODOWE

ALK.6%. Tym razem na mój stół trafia nowa marka z Piotrkowa. Po serii udanych piw Cornelius czas na Trybunał.

Jak sama nazwa mówi piwo jest zrobione z trzech rodzajów słodu, posiada ładny bursztynowy kolor, pachnie świeżością i karmelem. Jest mało gazowane, piana po dwóch minutach zredukowała się do cieniutkiej warstwy przy ściankach i kilku kleksów na środku.

Ale najważniejszy w tym piwie jest jego charakterystyczny, słodowy smak. Na czele stawki przewodzi jęczmień, jednak niewiele za nim plasuje się słód karmelowy, najmniej czuć pszenicę, aczkolwiek jej obecność jest bezsprzeczna. Chmiel pozostaje w tle, na samym końcu...i dobrze. Smak jest pełny, złożony, słodkawy, z naprawdę delikatną goryczką. Woń alkoholowa praktycznie niewyczuwalna.
Browarnicy z Piotrkowa bardzo dobrze skomponowali trzy słody, drożdże i chmiel i dzięki temu możemy się cieszyć naprawdę dobrym piwem. Z pewnością jeszcze sięgnę po ten zacny browarek. Tylko ta śmieszna historyjka z tyłu trochę naciągana i standardowa(koncernowa) i  przede wszystkim niepotrzebna.
OCENA: 8/10
CENA: 2.80ZŁ (monopolowy)
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

3 komentarze:

 1. Własnie popijam to piwko i jest naprawdę sympatyczne.. Dobrze wyważone, lekko słodkawe o ciekawym smaku. Szału nie ma, ale jest przyjemnośc z picia.
  Polecam Trójsłodowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak . To jest to ... doskonałe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre piwo, ma charakterystyczny smak. Z innym go nie pomylę.

  OdpowiedzUsuń