środa, 27 czerwca 2012

NOTECKIE CIEMNE EIRE

ALK.5,6%. Jest to ciemna odmiana opisywanego niedawno Noteckie Jasne. W zamyśle producenta nazwa ma się kojarzyć z ciemnymi piwami irlandzkimi. 

Piwo to już na starcie broni się ciemnobrązowym kolorkiem (pod światło widać rubinowe refleksy) i gęstą pianą koloru ecru. Niestety chyba dłużej można podziwiać błyskawicę na niebie, niż obecność piany na tym piwie.
Klasyczny prażony aromat zbudowany jest solidnych nut toffi, karmelu, kakao i palonego słodu, a wszystko to uzupełnione o charakterystyczny zapach skórki chlebowej i delikatne cienie kawowe. Naprawdę ciekawa mieszanka. Polecam!

Subtelna owocowa słodkość piwa powoduje wysoką przyjemność doznań smakowych. W głównej mierze odczuwamy obecność tonów karmelowych, prażonych orzechów, migdałów, a w głębokim tle kryje się lekka chlebowość, a nawet niuanse czekoladowe!!
Ten zacny trunek sprzedawany jest w małej butelce, wiec na pewno nas nie zmęczy, piwo nie zdąży się ogrzać i nadmiernie wygazować. Ten pyszny dark lager z pewnością jeszcze będzie gościem mojego żołądka!
OCENA: 8/10
CENA: 2.19ZŁ (Inter Marche)
BROWAR CZARNKÓW/GONTYNIEC

4 komentarze:

 1. spoko piwko elo ziomuś

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajne i dobre piwo, podchodziłem trochę jak do jeża, bo noteckie pite tak z rok temu strasznie zajeżdżały żelazem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dosyć często sięgałem właśnie po to piwo i bardzo smakowało w letni wieczór. Niestety chyba poszli na ilość, bo piwo już nie jest takie same.
  Ostatnio nawet wylałem,bo było jakieś takie kwaśne i zero piany. Butelka była dobrze zamknięta i termin przydatności do spożycia ważny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewidentne zepsucie, być może jakieś zakażenie. Powodów może być wiele.

   Usuń