czwartek, 28 czerwca 2012

ATAK CHMIELU

ALK.6,1%. Piwo w stylu India Pale Ale (IPA) w urozmaiconej nieco wersji amerykańskiej, czyli AIPA. Zostało ono wybrane przez internautów Piwem Roku 2011 wg portalu Browar.Biz, zwyciężyło również w swojej kategorii: piwa jasne górnej fermentacji oraz zajęło pierwsze miejsce jako Debiut Roku 2011 w plebiscycie ww. portalu!!! Podobno jest to najmocniej chmielone polskie piwo. Pora więc chwycić diabła za rogi!

Atak chmielu posiada miedziano-rubinowy kolor oraz kremową, grubo pęcherzykowatą i dziurawą pianę. Fajnie oblepia ścianki i dosyć powoli schodzi.
Piwo ma niespotykany intensywnie owocowy bukiet, czuć jakby truskawki, poziomki, wiśnie, grejpfrut i maliny, znajdziemy tu również akcenty żywiczne, cytrusowe, kwiatowe, trochę chmielu, a nawet zapach igieł sosnowych. To się nazywa wielowątkowość!

W smaku od początku do końca pierwsze skrzypce odgrywa chmielowa goryczka. Normalnie końska dawka goryczki, która jest ostra, trwała i głęboka! Wyraźnie czuć jak przez język przetacza się istny chmielowy walec. Umiarkowana owocowość również mocno wyczuwalna, za chmielem i owocami podążają cienie żywiczne, cytrusowe, a także echa zbożowości iiiii.....znowu goryczka i chmiel. Istny atak chmielu w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Na pewno jest to piwo niezwykłe i wyjątkowe, jednak nie celuje dokładnie w moje gusta. Zapach bajeczny, ale smak jak dla mnie zdecydowanie za gorzki.
OCENA: 7/10
CENA: 6.10ZŁ (Skład Piwa)
BROWAR PINTA//BROWAR NA JURZE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz