środa, 27 czerwca 2012

CORNELIUS CIEMNY PSZENICZNY

ALK.5%. Tym razem pszeniczniak w wersji ciemnej, czyli dunkel weizen, rzadko spotykany w Polsce. Nie licząc browarów restauracyjnych tylko 2 browary oprócz Corneliusa warzą takowy specyfik. Mam nadzieję, że piwo to pozwoli mi uzupełnić mój piwny bagaż doświadczeń. 

Cornelius ten posiada brązowawy, mętny kolor i beżową, drobno pęcherzykowatą pianę, znikającą dość szybko – pod tym względem szału nie ma.
Wąchając je mam wrażenie, że w kuflu coś się zepsuło, pachnie nie świeżo. Trochę jak klasyczne pszeniczne z chlebowym aromatem i jakimś obcym, nie fajnym smrodkiem.....fuj, to jakiś skunks!

W smaku dość tradycyjnie, w głównej roli występują: nuty bananowe, słodowe i drożdże. Może co nieco czuć jakieś cytrusy, gdyż piwo jest raczej cierpkie (jak zwykły hefe weizen), chociaż ta kwaskowatość raczej nie należy do przyjemnych. Od połowy kufla na wierzch wychodzi lekka paloność i karmel, a samo piwo robi się z lekka wodniste.
Całość nie byłaby w sumie taka zła, gdyby nie ten fatalny zapach.
OCENA: 5/10
CENA: 3.99ZŁ (Auchan)
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

1 komentarz:

  1. To piwo to tragedia. Przy mojej recenzji miałem obok miskę na wymiociny: http://www.piwolucja.pl/browary-polskie/cornelius-ciemny-pszeniczny-dalem-mu-trzecia-szanse/

    OdpowiedzUsuń