środa, 4 czerwca 2014

V CZĘSTOCHOWSKI KONKURS PIW DOMOWYCH – PrologJesteś piwowarem domowym? Chcesz wziąć udział w konkursie piw domowych? Chcesz być sławny i zgarnąć nagrody? Zatem ta informacja jest dla Ciebie.

W tym roku już po raz piąty Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego wspólnie z Częstochowską Organizacją Turystyczną organizują konkurs piw warzonych przez domorosłych piwowarów.
V Częstochowski Konkurs Piw Domowych odbędzie się 19 lipca w pubie Piwiarnia w ścisłym centrum Częstochowy. Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z "Zasadami Dobrej Praktyki dla Konkursów Piwa" wg PSPD.
Kategorie konkursowe są następujące:
- Jasne Lekkie (9,5-10,5º Blg - wg PSPD)
- Oktoberfest (
03B. Oktoberfest - wg BJCP)
- American Wheat (
6D. American Wheat - wg BJCP)
- Irish Red Ale (
9D. Irish Red Ale - wg BJCP)


Piwa będą oceniać dwie komisjekonsumencka i branżowa. W konsumenckiej komisji będzie zasiadać głównie społeczność niezwiązana z branżą piwowarską. Będą to np. miejscowi dziennikarze, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz ludzie reprezentujący różne stowarzyszenia i organizacje.
Komisja branżowa natomiast to już bardziej profesjonalne jury, mające dużą wiedzę na temat piwa. W tym roku w składzie tej komisji znajdą się:
  • Michał Kopik – przewodniczący jury (Piwodziej.pl)
  • Grzegorz Bartosik (Browar Czenstochovia)
  • Piotr Kucharski (blog Chmielowisko, Twilight_Alehous)
  • Michał Mielczarek (Bractwo Piwne, sędzia PSPD)
  • Tomasz Rogaczewski (Pracownia Piwa)
  • Marek Suliga (Bractwo Piwne)
  • Piotr Wojnarski (Bractwo Piwne, sędzia PSPD)

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii ocenione przez komisję branżową. Nagrodami będą bony kwotowe i rabatowe do realizacji w różnych sklepach internetowych z artykułami i surowcami do warzenia piwa. Nagrodą specjalną za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Irish Red Ale będzie możliwość uwarzenia zwycięskiego piwa w browarze restauracyjnym Czenstochovia!!! Wyróżnione zostaną również trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii ocenione przez komisje konsumencką - zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.


Uczestnicy mają obowiązek dostarczenia piw konkursowych wraz z formularzem zgłoszeniowym w terminie od 16.06.2014 r. do 07.07.2014r. na adres:
Andrzej Grzeliński (tel.602 311 103)
ul. Waszyngtona 53
42-202 Częstochowa
z dopiskiem „V CKPDBP”
W razie potrzeby Andrzej udziela również wszystkich dodatkowych informacji związanych z konkursem. Link do regulaminu konkursu macie tutaj.
Ze swojej strony serdecznie zachęcam do wzięcia udziału. Nagrody są fajne, więc naprawdę warto. Poza tym można sprawdzić, na jakim etapie rozwoju jest Wasz domowy browar.
Zatem powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz