poniedziałek, 6 lutego 2017

PIWO MIESIĄCA - STYCZEŃ 2017Pora na krótkie podsumowanie stycznia i wyłonienie kolejnego Piwa Miesiąca.
Uff, to był naprawdę szalony miesiąc. Przelały się przez moje gardło hektolitry mocarnych piw. W większości dobrych lub bardzo dobrych. Dość wspomnieć, że Dzień Porteru Bałtyckiego zamienił się u mnie na „tydzień porteru bałtyckiego”. Zima jest, więc trzeba se jakoś radzić ;)
No, ale do rzeczy. W styczniu mimo wielu naprawdę ciekawie zapowiadających się piw, tylko dwa zrobiły na mnie oszałamiające wrażenie. Konkretnie wgniotły mnie w fotel. Chodzi tu o dwa portery rzecz jasna. Nie mogło być inaczej.

Porter Bałtycki z Wąsosza był bardzo blisko zdobycia tego wyróżnienia, ale niestety dla niego, tytuł PIWO MIESIĄCA – STYCZEŃ 2017 wędruje do Browaru Zamkowego Cieszyn za Porter Ze Szwestką Jubileuszowy!!! :D

Uwarzony z okazji 170-lecia browaru cieszyńskiego specjał, to naprawdę porter bałtycki klasy światowej. Dodatek suszonej śliwki czuć w nim z nawiązką. Wióry z dębowej beczki już znacznie mniej, ale nawet mimo to piwo jest wręcz genialne. Niesamowicie pełne w smaku, gładkie, mega aksamitne, treściwe, wielowątkowe, ułożone jak jasna cholera. Po prostu palce lizać. Lizać i cmokać z zachwytu. W zapachu także euforia zmysłów. Porterek pachnie naprawdę obłędnie. Żadnego alkoholu, a jaka różnorodność! Jeśli macie w sakiewce zbędne sześć dyszek, to szukajcie tego piwa w Tesco ;) Podobno jeszcze można je spotkać. Wiem, że to w ciul papy, dlatego napisałem „zbędne sześć dyszek”.

Browarowi Zamkowemu Cieszyn mocno gratuluję tak cudownego napitku, a Wam życzę możliwości spróbowania go :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz