czwartek, 8 listopada 2018

SHORT TEST: Konstancin Witbier od Browaru CzarnkówProlog: Wiadomo jak jest. Czasem jest wena, a czasem jej nie ma. Jeśli jej nie ma, to zazwyczaj nie wysilam się na siłę i piszę szort testa ;) Szybko, krótko, zwięźle i rzeczowo.
O co kaman: Drugie w ostatnim czasie piwo z tej lepszej części Browaru Czarnków, czyli z Kamionki. Dawno nie piłem witka, więc pora odświeżyć sobie pamięć jak to smakuje. Trochę dziwi mnie tutaj brak skórki pomarańczy w składzie oraz pszenicy niesłodowanej, ale miejmy nadzieję, że Andrzej Kryczka wie co robi.
Wdzianko: Książkowe! Cudownie mętna barwa o przepięknym pomarańczowo-żółtym odcieniu. Do tego czapa gęstej, drobno ziarnistej, zbitej piany, której żywot jest bardzo długi. Piana z łatwością osadza się na szkle. Naprawdę zacny to widoczek :)
Kichawa mówi: Zajefajny zapaszek. Bardzo świeży, bardzo rześki i szalenie intensywny. Skórka pomarańczy dosłownie włazi mi do nosa (być może po prostu zapomniano jej wymienić). Ekstremalnie cytrusowy Witbier zalatuje ponadto wyraźną kolendrą, świeżym słodem pszenicznym oraz białym pieczywem. Daleko w tle majaczą jeszcze jakieś białe owoce, ale ciężko wskazać coś konkretnego. Strasznie uwodzicielski to aromat! Można wąchać całymi godzinami.
Jadaczka mówi: Całkiem smaczny ten trunek. Odpowiednio rześki, przyjemnie kwaskowy, z lekką nutką cytrusów (a jednak) i wyraźnie zarysowaną kolendrą. Całość podszyta jest łagodnym biszkoptowo-pszenicznym ciałem. Kwaskowo-słodkawy Konstancin doskonale gasi pragnienie, co dodatkowo podbija drobne i dość wysokie nagazowanie. Pychotka :)
Komu mogę polecić: Miłośnikom belgijskiej klasyki. A w sumie to każdemu spragnionemu człekowi. Gdy pić się chce, to nie ma nic bardziej odpowiedniego.
Epilog: Nie liczyłem na wiele, a dostałem bardzo stylowego witka. Pachnie to błogo i nieziemsko. Smakuje równie wybornie. Piwo jest lekkie w odbiorze, przyjemnie kwaskowe, niebywale rześkie, takie soczyste wręcz. A pije się je szybciej niż ustawa przewiduje! Brawo Andrzej Kryczka. Wyborny to napitek.  

OCENA: 8/10
CENA: 4.29ZŁ (Auchan)
ALK. 5,3%
TERMIN WAŻNOŚCI: 01.2019
BROWAR CZARNKÓW//KAMIONKA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz