wtorek, 5 lipca 2016

PIWO MIESIĄCA - CZERWIEC 2016
Jestem, żyję, nie umarłem. Ostatnio wpisów było mało, ale bez obaw – nie zawieszam bloga!
Wszystko to było przez brak czasu, który jak wiadomo nie jest z gumy i za cholerę nie chciał się rozciągnąć. W ostatnich kilku dniach byłem zaabsorbowany weselem mojej najmłodszej siostry, więc chyba rozumiecie? Sporo czystej się przez moje gardło przelało. Piwa też się trafiały, ale to bardziej w formie leczenia kaca… A propos piwa – czerwiec zniknął już za horyzontem, pora więc po raz kolejny przyznać komuś tytuł Piwo Miesiąca. Czas docenić jakiś browar, po to by ambicje mu nie opadły, a morale poszybowały w górę.

Na szczęście tym razem wybór był dość prosty i jednoznaczny. Nie musiałem rwać włosów z głowy, trudzić się i debatować z samym sobą, które piwo pite przeze mnie w czerwcu było najlepsze. Dotąd zawsze miałem z tym spory problem. Piw urywających co nieco w każdym miesiącu było pod dostatkiem, ale ja musiałem wyróżnić to jedno jedyne. Po prostu najlepsze. W czerwcu jednak typowo wybitnych trunków, takich co by mnie z nóg zwaliły, nie było. Pech jakiś, czy co myślałem? OK, niektóre piwa były dobre lub nawet bardzo dobre, ale na miszcza świata by się nie nadawały. No, może poza jednym. Trafił się jeden rodzynek, który w czerwcu zamiótł konkurentów pod dywan. Zamiótł i jeszcze mocno przyklepał

Dlatego też wszem i wobec oświadczam, iż tytuł  PIWO MIESIĄCA – CZERWIEC 2016 zdobywa Dudziarz z wrocławskiego Browaru Profesja!!! :D Bez dwóch zdań to najlepsza rzecz, jaką miałem w ustach w zeszłym miesiącu (nie licząc rosołku mojej mamusi i nowego smaku Lay’sów). Wee Heavy z Profesji mimo sowitych parametrów okazało się być piwem bardzo przyswajalnych i pijalnym. Jego złożoność, świetnie rozbudowany aromat i ujmujący smak zasługuje na to wyróżnienie. Całość oczywiście zaakcentowana subtelną i przyjemną nutą torfu. Naprawdę świetne pod każdym względem piwo. Świetne, przemyślane i dopracowane.
Gratulacje Profesjo! Widać, że znacie się na swojej profesji. Oby tak dalej :)

Zobacz także: Piwo Miesiąca - Maj 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz