wtorek, 16 października 2012

CIECHAN NASZ JUBILAT

ALK.6,8%. Każdy już zapewne wie, że Nasz Jubilat jest piwem jubileuszowym z okazji dziesięciolecia Browaru Ciechan....bla, bla, bla... Każdy pewnie też wie, iż oficjalnie browar nie podaje jaki styl prezentuje ów trunek – koledzy po fachu twierdzą, że jest to märzenbier. Chociaż jak dla mnie to trochę za dużo tu mocy, jak na piwo marcowe. Ocenę pozostawiam czytelnikom. Nowy Ciechan posiada ciemnozłoty lub jak kto woli blado bursztynowy kolor (zdjęcie nie oddaje w pełni rzeczywistości). Grubo pęcherzykowata piana, która się pojawiła nie jest zbyt obfita, nie brudzi szkła i opada szybciej niż Chuck Norris kopie z półobrotu ;>
Piwo jest dość nisko wysycone, ale jeśli to ma być marcowe to wszystko jest w porządku.
Trzeba się nieźle nawąchać, żeby wyczuć coś oprócz typowego słodowego kręgosłupa. Mnie się udało i stwierdzam, że rolę żeber pełnią tutaj chmielowe cienie oraz aromat mokrego kartonu! Niezbyt to wszystko fajne i jakoś nie mam ochoty tego wąchać.

W smaku doszukałem się solidnej słodowej podbudowy, otoczonej lekką ziemistością i nieznacznymi nutkami metalicznymi. Finisz obfituje w niewielką chmielową goryczkę, która nie jest zalegająca i na pewno nie należy do szlachetnych.
Średnia treściwość i pełnia ratują trochę sytuację. Nie mniej jednak piwo niczym się nie wyróżnia, niczym nie zachwyca. Ot, zwykłe, przeciętne, mocno słodowe piwo.
Jak na jubileusz to szczerze powiem nie ma się czym chwalić. Wypić i zapomnieć.
OCENA: 5/10
CENA: 4.90ZŁ (Skład Piwa)
BROWAR CIECHAN (BRJ)

1 komentarz:

  1. Uuu, zadziwiająco niska ocena! Przy 8 dla Fortuny! Moim zdaniem bardzo solidne piwo, ale niestety ta cena...

    OdpowiedzUsuń