środa, 11 lipca 2012

KRÓLEWSKIE

ALK.5,8%. Browary Warszawskie Królewskie S.A już dawno nie istnieją, ale marka piwa Królewskie nie zniknęła z rynku. Jej popularność nie maleje w Warszawie i okolicach, mimo iż produkcję przeniesiono do Warki. Pewnie każdy jeszcze pamięta znane hasło z cyklu prześmiesznych i co nieco cwaniackich reklam: „Królewskie rządzi”. Jednak cała kampania reklamowa poszła na marne i piwo to nie stało się marką ogólnokrajową, podobnie zresztą jak Bosman.

Po przelaniu w szklance pojawiła się złocista ciecz, przykryta dość rzadką, gruboziarnistą i nietrwała, białą pianką. Z miejsca można zauważyć duże nasycenie dwutlenkiem węgla. Tysiące bąbelków buzuje w szkle, niczym małe tornado.
Średnia intensywność zapachu, rzucająca się w oczy, a raczej w nos duża słodowość, praktycznie brak obecności chmielu, minimalna biszkoptowość, od razu widać z czym mamy do czynienia – tzw.eurolager. Trunek uwielbiany przez 90% polskiego społeczeństwa (na szczęście odsetek ten z roku na rok zaczyna powoli spadać).

Pod względem smaku nie jest jednak tak źle, piwo nie jest za słodkie, ani za kwaśne. Nawet wodnistość określiłbym jako poniżej średniej. Dominuje nuta słodowa, na drugim planie lekko słodki biszkopcik i kwaskowate niuanse w tle, goryczki raczej brak.
Piwo wydaje się być lekkie i nieco orzeźwiające, średnia pełnia, ale niestety niska treściwość.
Ciekawy jestem czy wcześniej napiję się jakiegoś porządnego lagera z koncernu, czy będę na emeryturze???
OCENA: 6/10
CENA: 2.79ZŁ (Stacja Paliw BP)
GRUPA ŻYWIEC

4 komentarze:

 1. Najlepsze Piwo Z Grupy Żywiec Które się nie spiętrzyło

  OdpowiedzUsuń
 2. /rw/ moja OCENA: 5/10 .. można wypić .. z minusem ..

  OdpowiedzUsuń
 3. Smak tego piwa kompletnie nie przypomina królewskiego z lat 90 tych......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda za każdym razem inny smak szczególnie to z puszki ! Ohyda więcej nie kupię wolę Lecha ze złotą etykietą chyba pils !

   Usuń