poniedziałek, 7 sierpnia 2017

PIWO MIESIĄCA - LIPIEC 2017
Dni tak szybko zapierdzielają, że nawet nie wiem kiedy zleciał mi ten lipiec. Po prostu mi jakoś uciekł. W związku z tym małe opóźnienie kolejnej odsłony Piwa Miesiąca. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Jak mówi stare mądre powiedzenie – co się odwlecze, to nie uciecze.
W lipcu tak jak i w innych miesiącach przez moje gardło przelało się kilka naprawdę bardzo dobrych piw. Mam tu na myśli te „ósemki”, które sypały się jak z rękawa. Było oczywiście też kilka rozczarowań (mniejszych lub większych), ale nie o tym jest ten wpis przecież.

Bez zbędnego owijania w bawełnę. Tytuł PIWO MIESIĄCA – LIPIEC 2017 zdobywa Gerda z Browaru Spółdzielczego!!! :D


W zaistniałej sytuacji wypada mi mocno pogratulować ekipie z Pucka za uwarzenie, a później wymrożenie tak zacnego Ice RISa!

No nie mogło być chyba inaczej. Naprawdę ciężko byłoby znaleźć godnego konkurenta dla tak zajebistego piwa. Browar Spółdzielczy ochoczo bawi się w wymrażanki, ale prawie każdy chyba podpisze się pod stwierdzeniem, że Gerda to, póki co ich najznakomitsze dzieło.
W piwie tym czeka na Ciebie potężne, ale dobrze ułożone 12 voltów. Do tego mamy tu potężną gładkość, sporą gęstość, olbrzymią pełnię, no i oczywiście wanilię madagaskarską, którą piwo fajnie przesiąkło, ale jednocześnie go nie zdominowało. Oczywiście poza tym Gerda oferuje całą gamę smaczków typowych dla porządnego RISa :)
Genialny trunek, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju!


1 komentarz: