czwartek, 8 października 2015

REBEL Z CORNELIUSA RAZY TRZY


Wiem, że lato skończyło się już jakiś czas temu, ale mimo to ostatnio sprawdziłem dla Was trzy typowo letnie piwa – radlery (jak chcecie to możecie mnie za to ukamienować).
Mam tu na myśli najnowsze wypusty od Corneliusa marki Rebel, którą swego czasu swoim nazwiskiem firmował były Wielki Mistrz Bractwa Piwnego, czyli Marek Suliga.
Rzeczone trunki to kolejno radlery o smaku coli, liczi oraz rabarbaru&jabłka. Trzeba przyznać, że jest to dość oryginalna propozycja, no może z wyjątkiem tej o smaku coli, wszak mamy już z tej serii Lecha i Okocimia. Dla mnie sprawa jest o tyle ciekawa, że uwielbiam liczi, no i rabarbar też (ciasto z rabarbarem – pycha!). Nie mogłem więc nie spróbować..., a najlepsze jest to, że wcale tego nie pożałowałem :)

 

Rebel Cola Mix


ALK.2,2% (napój o smaku cola 55%, piwo jasne pełne 45%).
Piana – średnio wysoka, drobna, puszysta, barwy ecru. Opada szybko, nie zostawiając po sobie nawet cienia śladu na szkle.
Barwa – brązowa jak każdy napój typu cola.
Zapach – piwo pachnie niemal identycznie jak Coca-Cola, czy inna Pepsi, czyli dominacja karmelu i orzeszków drzewa kola z niewielką domieszką toffi, a także miodu. Całość zalatuje mocno słodyczą, ale jest dość przyjemna.
Smak – słodki, ale dość naturalny. Przypomina nieco rozwodnioną colę z wyraźnym akcentem karmelowym. Wysycenie wysokie, grube.
Podsumowanie – piwo to pachnie i smakuje niemal identycznie jak Coca-Cola. Zero w tym śladu normalnego piwa, choć złe nie jest. Jednak to nie moje klimaty.
OCENA: 6/10
CENA: 2.69ZŁ (Tesco)
TERMIN WAŻNOŚCI: 08.12.2015
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

 

Rebel Lychee


ALK.4% (napój o smaku liczi 30%, piwo jasne pełne 70%).
Piana – bardzo wysoka, drobna, gęsta i puszysta o białej barwie. Opada dość wolno, zostawiając wyraźny lacing.
Barwa – mleczno-żółta, bardzo mętna, zawiesista.
Zapach – bardzo mocne liczi i nieco innych owoców tropikalnych z nader wyraźnym grejpfrutem. Aromat jest bardzo naturalny, lecz nie ma w nim nic w piwa.
Smak – lekko słodkawy z liczi i grejpfrutem w roli głównej. W tle śladowe ilości innych owoców rodem z tropików. Na finiszu wyraźna i krótka grejpfrutowa goryczka, co w radlerach raczej się nie zdarza. Całość naturalna i ciekawa.
Podsumowanie – bardzo oryginalny radler. Nie za słodki z nieźle zaznaczoną goryczką. Brawo za pomysłowość i solidne wykonanie.
OCENA: 7/10
CENA: 2.69ZŁ (Tesco)
TERMIN WAŻNOŚCI: 06.02.2016
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

 

Rebel Rabarbar & Jabłko


ALK.2,5% (napój o smaku rabarbar-jabłko 50%, piwo jasne pełne 50%).
Piana – dość wysoka, biała, drobna i puszysta. Opada w średnim tempie, lacing na przeciętnym poziomie.
Barwa – jasno złota, opalizująca.
Zapach – bardzo silny aromat rabarbaru i dojrzałych zielonych jabłek. Oprócz tego pojawiają się akordy białych winogron, gruszek i odrobiny melona. Całość iście owocowa, naturalna i przyjemna.
Smak – lekko kwaskowy, wyraźnie jabłkowy z nie mniej wyraźnym rabarbarem. W tle majaczy nieco limonki i cytryny. Piwo mocno orzeźwia za sprawą przyjemnej kwaśności oraz wysokiego i drobnego wysycenia.
Podsumowanie – bardzo rześki i smaczny napitek, choć piwem bym tego nie nazwał. Wielki plus za znakomite połączenie ww. owoców, a drugi plus za brak słodyczy.
OCENA: 7/10
CENA: 2.69ZŁ (Tesco)
TERMIN WAŻNOŚCI: 07.12.2015
BROWAR CORNELIUS/SULIMAR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz