piątek, 17 sierpnia 2012

KSIĄŻĘCE ZŁOTE PSZENICZNE

ALK.4,9%. Kolekcja Specjalności od Kompani Piwowarskiej, to nieco burżujska seria trzech odmiennych piw. U mnie na pierwszy ogień idzie jasny weizen, którego na pewno będę porównywał do starszego brata: Książęcego Pszenicznego, który w dalszym ciągu jest obecny na półkach sklepowych. Swoją drogą ciekawy jestem jakie plany ma KP? Czy obydwa piwa pozostaną na rynku na dłużej? Czy „młody wilk” wygryzie starego? Osobiście wołałbym jedno piwo, a porządne, niż np. dwa średniaki. 


Jak na koncernowe potyczki uważam, że Książęce Pszeniczne zawiesiło dość wysoko poprzeczkę dzisiejszemu bohaterowi. Tak więc do dzieła!
Piwo posiada wzorową kołderkę śnieżnobiałej, drobnoziarnistej piany, gęstej niczym bita śmietana. Fajnie brudzi szkło i dodatkowo opada w ślimaczym tempie.
Kolor jest pomarańczowo-miodowy, oczywiście mętny. Pierwszą wadą jest dość niskie nasycenie, patrząc na gatunek piwa.

Książęce Złote Pszeniczne pachnie świeżo, banany i gruszki przemieszane są tutaj z przyjemną nutą drożdżową i delikatną słodową pszenicą. Niestety namiastka cytrusów i zupełny brak goździków to niezła plama, którą ciężko będzie zmyć w smaku.
Piwo smakuje bardzo przeciętnie, delikatne cytrusowe tony, odrobina bananów i nad wyraz spora słodowość tworzą dziwną mieszankę jak na ten styl. Widocznie ktoś tu zapomniał o goździkach, kwaśnych cytrusach i drożdżowym tle.
Mimo swoich wad trunek ten ma przyjemnie gładki, aksamitny finisz i nie najgorszą treściwość. Ale jeśli chodzi o porównania, to bez dwóch zdań wolę stare, poczciwe Książęce Pszeniczne.
OCENA: 6/10
CENA: 2.49ZŁ (Auchan)
KOMPANIA PIWOWARSKABrak komentarzy:

Prześlij komentarz